Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki

59-230 Prochowice

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

W środę - 1 września spotkaliśmy się, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Wróciliśmy tu po dwumiesięcznej przerwie opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale mamy także nowe postanowienia na ten rok szkolny. Na pierwszym miejscu listy postanowień jest właśnie walka o oceny.
Na uroczystej inauguracji pani dyrektor Renata Stępień przywitała wszystkich uczniów bardzo serdecznie i przedstawiła nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w naszym Gimnazjum. Następnie uczennice naszej szkoły zaprosiły nas na krótką część artystyczną. Wróciliśmy także myślami do piątku - 1 września 1939 r. Tego dnia dzieci nie wypełniły szkół swoim radosnym gwarem, gdyż o godzinie 4.45 rozpoczęła się druga wojna światowa. Była ona wymierzona w to, co dla ludzi najcenniejsze - ich wolność i poczucie godności. Złożyliśmy też wyrazy największego hołdu, pamięci i głębokiej wdzięczności dla wszystkich, których śmierć, przelana krew, poniesione trudy sprawiły, że dziś jesteśmy wolni.
Po apelu odbyły się w klasach zajęcia wychowawcze, podczas których uczniowie zapoznali się z organizacją pracy w szkole.
Życzymy więc wszystkim uczniom wielu sukcesów, a nauczycielom zadowolenia z ich osiągnięć.